Model Number:7379A31G04
Module Type:Q-Line QAW Card
Operating Voltage:24V DC
Communication Protocol:MODBUS RTU
Input Channels:8 Analog Inputs
Output Channels:4 Analog Outputs
Environmental Rating:IP20
Operating Temperature Range:-20°C to +70°C
Storage Temperature Range:-40°C to +85°C
Dimensions:24mm x 84mm x 31mm